0
položek
 
 

Pioneer - The Art of Entertainment

Pioneer – umění zábavy

Profesionální audio

Profesionální audio – nebo také „pro-audio“ – je společný název pro audio zařízení určená pro profesionální použití. Společnost BaSys a její pro-audio prodejci nabízejí široký rozsah profesionálních audio zařízení. Naše pro-audio produkty lze rozdělit do následujících skupin nebo podkategorií: mixážní pulty, DJ vybavení, profesionální reproboxy, přenosné a instalované PA systémy, výkonové zesilovače, signálové procesory, kytarové stompboxy, modelovací a efektové procesory, nástrojové tunery, kytarové zesilovače a reproboxy, basové zesilovače a reproboxy, klávesové zesilovače, drátové a bezdrátové mikrofony, profesionální a DJ sluchátka, midi kontroléry, audio rozhraní, nahrávací zařízení a software, hudební nástroje a pro-audio příslušenství. Také nabízíme některé osvětlovací systémy, které jsou často použité s pro-audiem.

S audio produkty dostupnými v tomto obchodě můžete vytvářet vlastní profesionální hudbu.
Pro-audio vybavení je použito pro skládání, nahrávání a editaci hudby na CD, další média, televizi, film nebo reklamu. Pro-audio systémy jsou vlastněny společnostmi, které produkují hudbu, včetně psaní textů, v nahrávacích studiích, televizi, rádiu, na koncertech, v divadlech nebo při dalších událostech.

Pracovat profesionálně nebo podle profesionálních standardů je především o příjemných lidech, kteří mají svou práci rádi a dělají ji proto, že je těší, za kterou jsou placeni nebo ze které mohou profitovat. Profesionální audio typicky obsahuje produkci a reprodukci profesionálního zvuku pro posluchače jednotlivce, kteří dělají tuto práci jako zaměstnání. Ti používají zvukové zesilovací systémy určené k tomuto účelu.

Profesionální zesilovací systémy zajišťují, že živý nebo nahraný zvuk je hlasitější, a je možné ho reprodukovat do většího nebo vzdálenějšího obecenstva. V některých situacích je zvukový zesilovací systém také použitý pro vylepšení zvukových zdrojů na pódiu, oproti jednoduchému zesilování nezměněného zvuku.

Pro-audio odpovídá procesu zesilování akustických a elektronických zvuků z profesionálního vystupování nebo řeči tak, aby je velké obecenstvo mohlo slyšet čistě a zřetelně.

Profesionální zvukové zesilovací systémy mohou být velmi odlišné, počínaje pro-audio zařízeními tak jednoduchými, jako je malý PA systém, skládající se z jednoho mikrofonu, připojeného k zesilovači (nebo aktivnímu reproboxu). Přenosné PA systémy jsou napájené akumulátory a jsou tedy nezávislé na síťovém napájení i několik hodin.

Na horním konci profesionálních audio systémů jsou velké pódiové instalace, obsahující tucty mikrofonů, komplexní audio mixování často používající digitální mixovací konzole a systém signálového zpracování, tisíce wattů výkonových zesilovačů a rozsáhlá reproduktorová pole, to vše pod dohledem týmu zvukařů a techniků.

Typické profesionální audio systémy obsahují vstupní měniče (např. mikrofony pro hlas, vokální nebo akustické hudební nástroje nebo elektrické/digitální hudební nástroje, jako klávesy, syntezátory, digitální piána, kytary atd.), které konvertují zvukovou energii do elektrického signálu, konektory a kabely, jež přenášejí signál z jednoho zařízení do druhého přes mixovací konzole a signálové procesory, které mixují signál nebo mění signálové charakteristiky (např. ekvalizéry, kompresory atd.), zesilovače, které přidávají signálu výkon bez další změny jeho obsahu a výstupní měniče (např. reproboxy), které přemění elektrickou energii zpět na akustickou.